To jest archiwalna strona Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.
Aktualny serwis: kalwaria-zebrzydowska.pl lub samorzad.gov.pl/gmina-kalwaria-zebrzydowska

Jest sukces!

Nasi uczniowie, byli absolwenci, klubowicze 14,15,16 pażdziernika 2011r. pod opieką nauczycieli Zespołu Szkół nr 3 w Przytkowicach (p. Justyna Nowroth, p. Bartłomiej Chotowicki) wzięli udział w Mistrzostwach Europy w Canicrossie i Bikejouringu.

Do startu w zawodach zgłoszonych zostało 280 zawodników z 15 krajów wraz ze swoimi psami. Dyscypliny równie zagadkowe, co widowiskowe na Górę św. Anny przyciągnęły tłumy widzów. Nic dziwnego, to dopiero drugie w historii takie mistrzostwa w Polsce. Nasz team UKS SOKOLIK liczył 9 osób. Po ciężkich cyklach treningowych, które zaczęły się już na długo przed Mistrzostwami, można powiedzieć że osiągnęliśmy sukces. Nasz zawodnik Krzysztof Paluch uzyskał najlepszy czas w swojej kategorii canicross junior i zdobył tytuł Mistrza Europy. Jego brat Karol Paluch zdobył tytuł pierwszego Wice Mistrza Europy w kategorii canicross junior młodszy. W tej samej klasie na piątym miejscu uplasował się Mateusz Paluch, na szóstym Adrian Guguła i na dziewiątym Kinga Pamuła. Weronika Jurek zajęła ostatecznie piąte miejsce w kategorii Canicross junior, a nasz najstarszy członek klubu Krzysztof Próchniewicz zajął dwunaste miejsce.
Gratulacje dla wszystkich klubowiczów, ich psów startujacych w ME za udział i zajęcie wysokich lokat oraz rodzicom tych uczniów za wsparcie oraz pomoc.
Życzymy wszystkim dalszych sukcesów w sporcie psich zaprzęgów i udziału w Mistrzostwach Świata już niebawem w Niemczech!