To jest archiwalna strona Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.
Aktualny serwis: kalwaria-zebrzydowska.pl lub samorzad.gov.pl/gmina-kalwaria-zebrzydowska

"Orlik Polska" - Kalwaria Zebrzydowska Mistrzem Małopolski w kategorii +35

„Orlik Polska” – to ogólnopolski projekt piłkarski pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej skierowany do samorządów posiadających kompleksy sportowe „Orlik 2012”. Postacią promującą projekt jest Andrzej Strejlau, znakomity trener i selekcjoner polskiej reprezentacji w latach 1989/1993.

W ramach projektu organizowane są turnieje sportowe „szóstek amatorów” w piłce nożnej w kategoriach wiekowych - +16 i + 35. Realizatorem projektu są Animatorzy Orlika.
Turnieje rozgrywane są na czterech szczeblach:
- regionalnym (o Puchar Burmistrza)
- wojewódzkim
- ogólnopolskim
- europejskim

Wojewódzki Turniej został zorganizowanego przez gminę Chełmiec . Turniej był rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych, tj. „+ 16” i „+35”. Nasz region w kategorii „+16” reprezentowała drużyna - Drim Tim Mrugacz Auto Serwis, a w kategorii „+35” drużyna - Mochery - Profesorzy. Obydwie drużyny awansowały do rozgrywek wojewódzkich po wygraniu zawodów na Orliku w Kalwarii Zebrzydowskiej, które zostały rozegrane w dniu 10 i 16 sierpnia br.
Drużyna Drim Tim Mrugacz Auto Serwis zajęła II miejsce, przegrywając z Kętami w finale 2 : 4. Natomiast drużyna Mochery – Profesorzy wygrała w finale z Łąckiem 7 : 5, zajmując I miejsce, jednocześnie kwalifikując się do Turnieju Ogólnopolskiego Piłki Nożnej. Turniej ten zostanie rozegrany 29/30 września. W skład drużyny wchodzą: Szymon Górkiewicz, Jarosław Korzeniowski, Rafał Kozik, Mariusz Krzystek, Artur Tatar, Jakub Tymoszuk i Andrzej Wilk.
Już nie możemy doczekać się kolejnego etapu rozgrywek i czekamy na Mistrzostwo Polski. Tak trzymać Panowie!