To jest archiwalna strona Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.
Aktualny serwis: kalwaria-zebrzydowska.pl lub samorzad.gov.pl/gmina-kalwaria-zebrzydowska

Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Nieruchomość gminna przeznaczona do wydzierżawienia

Nieruchomość gminna przeznaczona do wydzierżawienia. Na podstawie art. 35 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami /tekst jednolity Dz.U.  z 2020r.poz.1990 z późn. zmianami/ – BURMISTRZ MIASTA KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ podaje do publicznej wiadomości :  

czytaj dalej »

401. rocznica śmierci Mikołaja Zebrzydowskiego

W dniu dzisiejszym mija 401. rocznica śmierci Mikołaja Zebrzydowskiego, fundatora Polskiej Jerozolimy i Kalwarii Zebrzydowskiej. W ubiegłym roku z okazji okrągłej rocznicy zrealizowaliśmy projekt Zebrzydowski 2020: opracowaliśmy i wydaliśmy monografię Mikołaja Zebrzydowskiego, zrealizowaliśmy film dokumentalny „Polska Jerozolima” w którym główną postacią będzie Mikołaj Zebrzydowski, wybito medal, kopia z 1601 roku z wizerunkiem Zebrzydowskiego.

czytaj dalej »

Nowe przystanki autobusowe w Brodach

Zakończyły się prace związane z budową dwóch zatok autobusowych w ramach przebudowy drogi krajowej nr 52 Bielsko-Biała – Głogoczów w miejscowości Brody. Inwestycja została zrealizowana w całości z budżetu Gminy Kalwaria Zebrzydowska i wyniosła 264 tys. zł, zadanie  zrealizowano wspólnie z GDDKiA w Krakowie na podstawie porozumienia. Tym samym został zrealizowany postulat mieszkańców, którzy wnioskowali ich o powstanie. Nowe przystanki powstały w okolicy firmy MARKAT.

czytaj dalej »

Wakacje 2021: Program dla dzieci i młodzieży

Już za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się wyczekiwane wakacje. Zapraszamy młodszych mieszkańców Gminy Kalwaria Zebrzydowska do zapoznania się z bogatą wakacyjną ofertą zajęć i wyjazdów Centrum Kultury. Szczegóły w dalszej części artykułu.

czytaj dalej »

Cytaty i anegdoty kardynała Stefana Wyszyńskiego

Stefan Wyszyński (1901-1981) - duchowny rzymskokatolicki, biskup diecezjalny lubelski, arcybiskup metropolita gnieźnieński i warszawski. Był polskim prymasem w latach 1948-1981. Ze względu na zasługi zwany Prymasem Tysiąclecia. „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu kardynała Stefana Wyszyńskiego dla poszanowania godności człowieka i wolności, szacunku dla Ojczyzny i budowania wolnej i niepodległej Polski, ustanawia rok 2021 Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego” – głosi uchwała Sejmu.

czytaj dalej »

Zachęcamy do szczepień! #Szczepimy się

Gmina Kalwaria Zebrzydowska informuje o wolnych terminach szczepień w Punkcie Szczepień Powszechnych zlokalizowanym w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, wejście od ulicy Władysława Niemczynowskiego. Rejestracje na szczepienie w punkcie można dokonywać: telefonicznie – 518 514 673 za pomocą infolinii – 989 poprzez profil e-pacjent lub osobiście – pokój nr 1 na terenie Hali Sportowej

czytaj dalej »

CKSiT zaprasza na kino plenerowe dla dzieci i dorosłych

Kalwaryjskie centrum kultury zaprasza w sobotę 19 czerwca na warsztaty animacji i kino plenerowe. Dzieci mogą obejrzeć "Bolka i Lolka na Dzikim Zachodzie", a dorośli - film "Siedmiu wspaniałych". Oba wydarzenia są bezpłatne dla mieszkańców.

czytaj dalej »

Będzie nowy oddział przedszkolny w Barwałdzie Górnym

4 czerwca br. dokonano przekazania placu budowy, obejmującego realizację zadania „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej w Barwałdzie Górnym na cele przedszkolne.” Zakres prac będzie obejmował: - powiększenie istn. sali lekcyjnej, - wydzielenie z korytarza dwóch nowych stref szatniowych, - zmiany w istniejących łazienkach, - zmiany istn. pomieszczeń zaplecza przedszkolnego na aneks kuchenny, - poszerzenie otworu wejściowego, - wydzielenie strefy pożarowej, - zmiany w instalacjach elektrycznych, - zmiany w instalacjach sanitarnych, - malowania i wykończenia ścian, posadzek i sufitów, - wyposażenie. Zakres prac wyniesie 207.462,99 zł. Dzięki wykonanym pracom powstanie tutaj nowy oddział przedszkolny, w którym opiekę znajdzie 25 dzieci.

czytaj dalej »

XXIV Dni Papieskie

Parafialny Klub Sportowy Św. Józef działający przy parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizował XXIV Dni Papieskie, które odbyły się pod hasłem „Ewangelia życia”. W tym roku po raz drugi stanęliśmy przed dylematem organizacji i podtrzymania tradycji Dni Papieskich. W jaki sposób powinniśmy zorganizować to wydarzenie pomimo lęku związanego z panującą pandemią. Podjęliśmy jednak to wyzwanie.

czytaj dalej »

W Kalwarii Zebrzydowskiej na ulicach Jagiellońskiej i Mickiewicza wymieniono 50 lamp

W ubiegłym tygodniu zakończono wymianę 50 opraw oświetleniowych na ulicach Jagiellońskiej i Mickiewicza. Lampy zostały wymienione na podstawie umowy zawartej przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska z Tauron Nowe Technologie. Wymiany dotyczyły opraw starego typu, które zostały zastąpione nowoczesnymi oprawami LED.

czytaj dalej »

Trwają prace interwencyjne w Gminie

Od ponad dwóch tygodni na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska trwają prace interwencyjne. Prace będą wykonywane do końca października br. W zakres prac interwencyjnych zarządzanych przez Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej wchodzi: koszeniem traw, pielęgnacja drzew i krzewów zlokalizowanych w pasach drogowych, oczyszczanie rowów drogowych, a także niektóre prace związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Urząd zaplanował, aby prace zostały przeprowadzane w każdym sołectwie, a zakres prac jest konsultowany z Sołtysami. Na chwilę obecną prace były wykonywane na terenie sołectw: Bugaj, Brody i Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

CKSiT zaprasza na warsztaty dla dzieci i młodzieży

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na warsztaty z majsterkowania (9 czerwca), Klub Małego Podróżnika (11 czerwca) i Uniwersytet Dziecięcy (12 czerwca).

czytaj dalej »

Dzień Rodziny na Dzikim Zachodzie

Kilka dni temu świętowaliśmy Dzień Matki i Dzień Dziecka, a wkrótce Dzień Ojca. Łącząc te wszystkie piękne święta już dzisiaj zapraszamy na Dzień Rodziny na Dzikim Zachodzie, który odbędzie się 20 czerwca (niedziela) w godz. 14:00-18:00. Na stadionie miejskim przygotowujemy wiele atrakcji dla całej rodziny.

czytaj dalej »

Wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2021 r

ARiMR przypomina, że wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2021 r. można składać jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. W tym roku Agencja nie wysyła oświadczeń o braku zmian. Rolnicy, którzy w 2020 r. składali oświadczenia czy też wnioski dotyczące dopłat bezpośrednich w formie papierowej, w tym roku muszą złożyć wnioski w formie elektronicznej korzystając z aplikacji eWniosekPlus. Termin upływa 17 czerwca 2021 r. Rolnikom, którzy nie mają komputerów lub obawiają się samodzielnego wypełniania wniosku, wsparcia udzielają pracownicy biur powiatowych Agencji.

czytaj dalej »

Przygotowania do Uroczystości Bożego Ciała

W Gabinecie Burmistrza Miasta Miasta odbyło się spotkanie związane z Uroczystością Bożego Ciała, odbyło się ono z inicjatywy Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego, a  miało na celu omówieniu zadań z zakresu bezpieczeństwa na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej w czasie Procesji Bożego Ciała. Bardzo prosimy o zachowanie porządku i powagi tej pięknej uroczystości. Parafia prosi aby nasze domy i mieszkania na trasie procesji były udekorowane. W miarę możliwości prosimy, by ul. 3 Maja i parking przed kościołem nie zastawiać samochodami.

czytaj dalej »

Strona 1 z 162