To jest archiwalna strona Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.
Aktualny serwis: kalwaria-zebrzydowska.pl lub samorzad.gov.pl/gmina-kalwaria-zebrzydowska

Jubileusz

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY

Uroczysta Gala Jubileuszu 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę i niedziele Kalwaria Zebrzydowska hucznie świętowała 400-lecie miasta. W niedziele ponad 3 tysiące osób zgromadziło się na koncercie Margaret, następnie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. W niedzielę odbyła się też Gala Jubileuszu, na którą przybył sam Mikołaj Zebrzydowski fundator miasta i Sanktuarium Kalwaryjskiego.

czytaj dalej »

Margaret i Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” na finał Jubileuszu 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej

W ramach Jubileuszu 400-lecia lokacji miasta odbędą się jubileuszowe XXV Dni Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapowiadają się niezwykle ciekawie. Oprócz koncertów gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, prezentacji orkiestr dętych i występów zespołów tanecznych i muzycznych z naszej gminy dużo będzie się także działo poza sceną. Gwiazdami będą Margaret i Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

czytaj dalej »

Organizacja miejsc postojowych na czas uroczystości 400-lecia

czytaj dalej »

Już w niedzielę I Zlot Pojazdów Zabytkowych

W związku z organizacją I Zlotu Pojazdów Zabytkowych w dniu 25 czerwca 2017 r. prosimy o nieparkowanie pojazdów na placu targowym oraz po drugiej stronie ulicy (naprzeciwko placu). Niedostosowanie się do zakazu podlegać będzie karze administracyjnej i odholowaniu pojazdu. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj dalej »

Mikołajowi Zebrzydowskiemu - fundatorowi pierwszej Polskiej Jerozolimy

Jubileusz 400 lat lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej skłania do licznych refleksji, pozwala także uhonorować tych, którzy czynnie przyczynili się do powstania miasta. Aby oddać honory jego założycielowi Mikołajowi Zebrzydowskiemu Burmistrz Miasta reprezentujący społeczność gminną ufundował tablicę pamiątkową.

czytaj dalej »

Strona 2 z 5