To jest archiwalna strona Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.
Aktualny serwis: kalwaria-zebrzydowska.pl lub samorzad.gov.pl/gmina-kalwaria-zebrzydowska

Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej


Nieruchomość gminna przeznaczona do wydzierżawienia

Nieruchomość gminna przeznaczona do wydzierżawienia. Na podstawie art. 35 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami /tekst jednolity Dz.U.  z 2020r.poz.1990 z późn. zmianami/ – BURMISTRZ MIASTA KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ podaje do publicznej wiadomości :  

czytaj dalej »

401. rocznica śmierci Mikołaja Zebrzydowskiego

W dniu dzisiejszym mija 401. rocznica śmierci Mikołaja Zebrzydowskiego, fundatora Polskiej Jerozolimy i Kalwarii Zebrzydowskiej. W ubiegłym roku z okazji okrągłej rocznicy zrealizowaliśmy projekt Zebrzydowski 2020: opracowaliśmy i wydaliśmy monografię Mikołaja Zebrzydowskiego, zrealizowaliśmy film dokumentalny „Polska Jerozolima” w którym główną postacią będzie Mikołaj Zebrzydowski, wybito medal, kopia z 1601 roku z wizerunkiem Zebrzydowskiego.

czytaj dalej »

Nowe przystanki autobusowe w Brodach

Zakończyły się prace związane z budową dwóch zatok autobusowych w ramach przebudowy drogi krajowej nr 52 Bielsko-Biała – Głogoczów w miejscowości Brody. Inwestycja została zrealizowana w całości z budżetu Gminy Kalwaria Zebrzydowska i wyniosła 264 tys. zł, zadanie  zrealizowano wspólnie z GDDKiA w Krakowie na podstawie porozumienia. Tym samym został zrealizowany postulat mieszkańców, którzy wnioskowali ich o powstanie. Nowe przystanki powstały w okolicy firmy MARKAT.

czytaj dalej »

Wakacje 2021: Program dla dzieci i młodzieży

Już za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się wyczekiwane wakacje. Zapraszamy młodszych mieszkańców Gminy Kalwaria Zebrzydowska do zapoznania się z bogatą wakacyjną ofertą zajęć i wyjazdów Centrum Kultury. Szczegóły w dalszej części artykułu.

czytaj dalej »

Cytaty i anegdoty kardynała Stefana Wyszyńskiego

Stefan Wyszyński (1901-1981) - duchowny rzymskokatolicki, biskup diecezjalny lubelski, arcybiskup metropolita gnieźnieński i warszawski. Był polskim prymasem w latach 1948-1981. Ze względu na zasługi zwany Prymasem Tysiąclecia. „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu kardynała Stefana Wyszyńskiego dla poszanowania godności człowieka i wolności, szacunku dla Ojczyzny i budowania wolnej i niepodległej Polski, ustanawia rok 2021 Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego” – głosi uchwała Sejmu.

czytaj dalej »

Zachęcamy do szczepień! #Szczepimy się

Gmina Kalwaria Zebrzydowska informuje o wolnych terminach szczepień w Punkcie Szczepień Powszechnych zlokalizowanym w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, wejście od ulicy Władysława Niemczynowskiego. Rejestracje na szczepienie w punkcie można dokonywać: telefonicznie – 518 514 673 za pomocą infolinii – 989 poprzez profil e-pacjent lub osobiście – pokój nr 1 na terenie Hali Sportowej

czytaj dalej »

CKSiT zaprasza na kino plenerowe dla dzieci i dorosłych

Kalwaryjskie centrum kultury zaprasza w sobotę 19 czerwca na warsztaty animacji i kino plenerowe. Dzieci mogą obejrzeć "Bolka i Lolka na Dzikim Zachodzie", a dorośli - film "Siedmiu wspaniałych". Oba wydarzenia są bezpłatne dla mieszkańców.

czytaj dalej »

Będzie nowy oddział przedszkolny w Barwałdzie Górnym

4 czerwca br. dokonano przekazania placu budowy, obejmującego realizację zadania „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej w Barwałdzie Górnym na cele przedszkolne.” Zakres prac będzie obejmował: - powiększenie istn. sali lekcyjnej, - wydzielenie z korytarza dwóch nowych stref szatniowych, - zmiany w istniejących łazienkach, - zmiany istn. pomieszczeń zaplecza przedszkolnego na aneks kuchenny, - poszerzenie otworu wejściowego, - wydzielenie strefy pożarowej, - zmiany w instalacjach elektrycznych, - zmiany w instalacjach sanitarnych, - malowania i wykończenia ścian, posadzek i sufitów, - wyposażenie. Zakres prac wyniesie 207.462,99 zł. Dzięki wykonanym pracom powstanie tutaj nowy oddział przedszkolny, w którym opiekę znajdzie 25 dzieci.

czytaj dalej »

XXIV Dni Papieskie

Parafialny Klub Sportowy Św. Józef działający przy parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizował XXIV Dni Papieskie, które odbyły się pod hasłem „Ewangelia życia”. W tym roku po raz drugi stanęliśmy przed dylematem organizacji i podtrzymania tradycji Dni Papieskich. W jaki sposób powinniśmy zorganizować to wydarzenie pomimo lęku związanego z panującą pandemią. Podjęliśmy jednak to wyzwanie.

czytaj dalej »

W Kalwarii Zebrzydowskiej na ulicach Jagiellońskiej i Mickiewicza wymieniono 50 lamp

W ubiegłym tygodniu zakończono wymianę 50 opraw oświetleniowych na ulicach Jagiellońskiej i Mickiewicza. Lampy zostały wymienione na podstawie umowy zawartej przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska z Tauron Nowe Technologie. Wymiany dotyczyły opraw starego typu, które zostały zastąpione nowoczesnymi oprawami LED.

czytaj dalej »

Trwają prace interwencyjne w Gminie

Od ponad dwóch tygodni na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska trwają prace interwencyjne. Prace będą wykonywane do końca października br. W zakres prac interwencyjnych zarządzanych przez Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej wchodzi: koszeniem traw, pielęgnacja drzew i krzewów zlokalizowanych w pasach drogowych, oczyszczanie rowów drogowych, a także niektóre prace związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Urząd zaplanował, aby prace zostały przeprowadzane w każdym sołectwie, a zakres prac jest konsultowany z Sołtysami. Na chwilę obecną prace były wykonywane na terenie sołectw: Bugaj, Brody i Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

CKSiT zaprasza na warsztaty dla dzieci i młodzieży

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na warsztaty z majsterkowania (9 czerwca), Klub Małego Podróżnika (11 czerwca) i Uniwersytet Dziecięcy (12 czerwca).

czytaj dalej »

Dzień Rodziny na Dzikim Zachodzie

Kilka dni temu świętowaliśmy Dzień Matki i Dzień Dziecka, a wkrótce Dzień Ojca. Łącząc te wszystkie piękne święta już dzisiaj zapraszamy na Dzień Rodziny na Dzikim Zachodzie, który odbędzie się 20 czerwca (niedziela) w godz. 14:00-18:00. Na stadionie miejskim przygotowujemy wiele atrakcji dla całej rodziny.

czytaj dalej »

Wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2021 r

ARiMR przypomina, że wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2021 r. można składać jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. W tym roku Agencja nie wysyła oświadczeń o braku zmian. Rolnicy, którzy w 2020 r. składali oświadczenia czy też wnioski dotyczące dopłat bezpośrednich w formie papierowej, w tym roku muszą złożyć wnioski w formie elektronicznej korzystając z aplikacji eWniosekPlus. Termin upływa 17 czerwca 2021 r. Rolnikom, którzy nie mają komputerów lub obawiają się samodzielnego wypełniania wniosku, wsparcia udzielają pracownicy biur powiatowych Agencji.

czytaj dalej »

Przygotowania do Uroczystości Bożego Ciała

W Gabinecie Burmistrza Miasta Miasta odbyło się spotkanie związane z Uroczystością Bożego Ciała, odbyło się ono z inicjatywy Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego, a  miało na celu omówieniu zadań z zakresu bezpieczeństwa na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej w czasie Procesji Bożego Ciała. Bardzo prosimy o zachowanie porządku i powagi tej pięknej uroczystości. Parafia prosi aby nasze domy i mieszkania na trasie procesji były udekorowane. W miarę możliwości prosimy, by ul. 3 Maja i parking przed kościołem nie zastawiać samochodami.

czytaj dalej »

Nowy sprzęt w Punkcie Szczepień Powszechnych

Dla zapewnienia jeszcze lepszej obsługi mieszkańców do Punktu Szczepień Powszechnych (przeciw Covid-19) został zakupiony dodatkowy sprzęt: - stanowiska do szczepień, stoliki zabiegowe, parawany. Zakup został sfinansowany ze środków Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Jest przetarg na budowę kolejowej łącznicy w Kalwarii Zebrzydowskiej

Łącznica w Kalwarii Zebrzydowskiej o około kwadrans skróci czas podróży pociągiem z Krakowa przez Wadowice, Andrychów na Śląsk. Kolej zwiększy atrakcyjność przewozów. PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg, którego wartość szacowana jest na ponad 25 mln zł netto. Inwestycja współfinasowana jest z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dzięki łącznicy na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona wyeliminowana zostanie konieczność zmiany kierunku jazdy. To pozwoli skrócić prawie o kwadrans podróże na trasie z Małopolski na Śląsk, z Krakowa do Wadowic, Andrychowa i Bielska-Białej.

czytaj dalej »

XXII Rajd Wagabunda

Dzień Dziecka to dobra okazja do zorganizowania zajęć szkolnych nieco innych niż te codzienne, w ławkach. Na ten dzień zaplanowany został tradycyjny już w naszej szkole rajd „Wagabunda”. Tradycyjny, ponieważ odbył się po raz 22. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej - dr hab. inż. Augustyn Ormanty, Dyrektor Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego – pani Michalina Jankowska oraz Dyrektor Szkoły w Brodach - mgr Małgorzata Prażnowska.

czytaj dalej »

Życzenia na Dzień Dziecka

Wszystkim dzieciom z okazji ich święta dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń, sukcesów w szkole rozwoju swoich pasji i talentów oraz beztroskiej zabawy i dużo uśmiechu! życzą   Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz  

czytaj dalej »

Rekonesans drogowy

Na terenie gminy trwają prace  związane z cząstkowym remontem nawierzchni dróg. Remont dróg przebiega zgodnie z podjętymi ustaleniami, rozpoczęto prace związane z modernizacją dróg będących w najgorszym stanie technicznym. Na prace naprawcze przeznaczono ponad 200 tys. zł.

czytaj dalej »

Dziś 40. rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski

Dziś przypada 40. rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego. 12 września Prymas Polski zostanie – wraz z Matką Elżbietą Różą Czacką – beatyfikowany podczas uroczystości w Warszawie. 28 maja 1981 r. zmarł kardynał Stefan Wyszyński, nazywany Prymasem Tysiąclecia. Sejm, dla uczczenia wspaniałej postaci kard. Wyszyńskiego i jego wielkiego znaczenia dla budowania wolnej i niepodległej Polski, ustanowił Kardynała jednym z patronów roku 2021.

czytaj dalej »

Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, święto, które upamiętnia pierwsze wolne wybory samorządowe z 1990 roku. Ustanowione zostało przez Sejm RP, by wyrazić szacunek i uznanie „ludziom, którzy podjęli trud działania dla wspólnego dobra(…)”. Wszystkim, którzy tworzyli i tworzą samorząd, w szczególności byłym i obecnym Przewodniczącym Rady Miejskiej, Radnym, Sołtysom i Radom Sołeckim, Zarządom Osiedli, Radzie i Zarządowi Powiatu Wadowickiego oraz Radzie i Zarządowi Województwa Małopolskiego, pracownikom Urzędu Miasta, wszystkim jednostkom pomocniczym składam najlepsze życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Życzenia i podziękowania chce przekazać także tym, którzy na co dzień pomagają nam w tej pracy, czyli Rządowi RP, Wojewodzie oraz wszystkim służbom Państwowym.   Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty

czytaj dalej »

Nowe oświetlenie w Barwałdzie Średnim

W Barwałdzie Średnim zakończyły się prace z budową oświetlenia ulicznego przy drodze gminnej na odcinku blisko 1 km zainstalowanych zostało 17 lamp LED. Wartość prac wyniosła 49 tys. zł. W odbiorze prac uczestniczyli Burmistrz Augustyn Ormanty, Radny Rady Miejskiej Wiesław Łuczak, sołtys Paweł Odrobina, inspektor nadzoru inwestorskiego, wykonawca i pracownicy Urzędu Miasta Referatu Inwestycji. Wykonawcą zadania była firma ELWATT Sp. z o. o., która została wyłoniona w wyniku przeprowadzonego postępowania w drodze zapytania ofertowego. Prace zostały wykonane niezwykle sprawnie i  szybko.  

czytaj dalej »

Najlepsze życzenia - Dzień Matki

W tak pięknym dniu, jakim jest Dzień Matki, przekazujemy najlepsze życzenia i wyrazy wdzięczności wszystkim Mamom. Dziękujemy za miłość, trud wychowania, troskę i cierpliwość. Dziękujemy za wszystko, co zawdzięczają Wam dzieci, jesteście przy nich w zdrowiu i w chorobie, w szczęściu i cierpieniu. Kochacie je miłością bezwarunkową, niech dzieci zawsze otaczają was szacunkiem i równie wielką miłością. Życzymy wszystkim Mamom zdrowia, dumy ze swoich dzieci oraz matczynego szczęścia, nie tylko w tym wyjątkowym dniu.   Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz

czytaj dalej »

6-5 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie ogłasza nabór uczestników na rok szkolny 2021/2022

Ośrodek kształci młodzież na poziomie: VII oraz VIII klasa Szkoły Podstawowej z przyuczeniem do zawodu kucharz lub fryzjer praktyczna nauka zawodu dla uczniów Szkół Branżowych I stopnia w zawodzie kucharz lub fryzjer W trakcie trwania nauki uczniowie są zatrudnieni na umowę o pracę, jako pracownicy młodociani i otrzymują z tego tytułu wynagrodzenie. Uczestnicy objęci są także ubezpieczeniem zdrowotnym oraz pomocą socjalną ZFŚS.

czytaj dalej »

KOMUNIKAT

SZANOWNI PAŃSTWO, informujemy, że w dniach 17-21 maja 2021 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE/SAREX-20 o zasięgu krajowym z wykorzystaniem systemów alarmowania wojsk i ludności cywilnej. W ramach ćwiczenia w dniu 20 maja 2021 r. w godz. od 8.00 do 11.00 planowane jest użycie sygnałów alarmowych (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczących zagrożenia z powietrza”. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj dalej »

Nagrody Gospodarcze Województwa Małopolskiego 2021

Jeśli prowadzisz firmę na terenie Małopolski i wdrażasz nowe, innowacyjne rozwiązania, które aktywizują regionalną gospodarkę, zgłoś swoją firmę do konkursu! Rozpoczynamy nabór wniosków do konkursu Marszałka Województwa Małopolskiego „Nagroda Gospodarcza Województwa Małopolskiego 2021”. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2021 r. Nagroda Gospodarcza Województwa Małopolskiego przyznawana jest za wybitne zasługi na rzecz wspierania gospodarki i przedsiębiorczości.

czytaj dalej »

101 rocznica. urodzin Św. Jana Pawła II - Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej

Dokładnie 101 lat temu w Wadowicach urodził się Karol Józef Wojtyła, Jan Paweł II, Papież – Patron Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Siła małych klubów - UKS "Olimp" Leńcze

UKS „OLIMP” Leńcze to Uczniowski Klub Sportowy zrzeszający pasjonujących się piłką nożną najmłodszych sportowców z Leńcz oraz sąsiednich miejscowości (Gmina Kalwaria Zebrzydowska). Obecnie składa się z dwóch grup z roczników 2011-2012 oraz 2013-2014. Turniej Smoka, Copalnia Talentów, Giganci Futbolu, Ekstraliga Talentów oraz MASTER CUP – to tylko kilka z wielu prestiżowych imprez sportowych, w których nastoletni pasjonaci sportu mogli się wykazać.

czytaj dalej »

“Modlę się i przebaczam”. 40. rocznica zamachu na Jana Pawła II

13 maja 2021 roku minie dokładnie 40 lat od zamachu na Jana Pawła II. Pragnąc dziękować Opatrzności za ocalenie życia Ojca Świętego, Archidiecezja Krakowska, Telewizja Polska S.A. oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach serdecznie zapraszają na uroczystości dziękczynne. Środa, 13 maja 1981 roku, miała być kolejnym, intensywnym dniem pontyfikatu Jana Pawła II.  Nic nie zwiastowało dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się po godzinie 17-tej  na Placu św. Piotra. 23-letni Mehmet Ali Agca, oddał dwa strzały w stronę Papieża. Ciężko ranny Jan Paweł II natychmiast został przewieziony do Polikliniki Gemelli, gdzie lekarze rozpoczęli walkę o życie. Sam Ojciec Święty po raz kolejny zawierzył siebie Maryi i  przebaczył bratu, który do niego strzelał.

czytaj dalej »

Strona 1 z 81