To jest archiwalna strona Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.
Aktualny serwis: kalwaria-zebrzydowska.pl lub samorzad.gov.pl/gmina-kalwaria-zebrzydowska

Kanonizacja Jana Pawła II

Program uroczystości upamiętniających kanonizację Jana Pawła II
Gmina Kalwaria Zebrzydowska 2014 rok

Honorowy patronat
Jego Ekscelencja Ks. biskup Damian Muskus,
Rektor WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej - Romuald Kośla,
Kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej - O. Gracjan Kubica,
Ks. Dziekan Dekanatu Kalwaryjskiego - Wiesław Cygan,
Małopolski Kurator Oświaty - Aleksander Palczewski,
Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej - Zbigniew Stradomski.

 

 • 23 lutego, godz. 17:00 – spotkanie z o. Leonem Knabitem połączone z  promocją książki ukazującej osobiste notatki  Jana Pawła II "Jestem bardzo w rękach Bożych. Notatki osobiste 1962-2003".
 • 21 marca -  XV Jubileuszowy Rajd WAGABUNDA.
 • 2 kwietnia - "Tak jak mały Karol ze swoim tatą" w IX rocznicę śmierci  Jana Pawła II - droga krzyżowa dla młodzieży.
 • 7 kwietnia godz. 9:30- 14:30 - Jubileuszowy X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.
 • 10 kwietnia, godz. 16:00 – "Jan Paweł II w Kalwarii Zebrzydowskiej" spotkanie połączone z promocją publikacji „Pielgrzym do Kalwaryi” - Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 • 12 kwietnia, godz. 16:00 – "Nie dajmy zgasnąć światłu, które On zapalił", uroczysta akademia przygotowana przez ZS nr 1 oraz Bibliotekę Publiczną w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 • 24 kwietnia, godz. 16:00 – "Kalwarianie w Watykanie u JP2" – wernisaż fotografii – TPKZ.
 • 25 kwietnia, godz. 17.00 wystawa "Karol Wojtyła: KSIĄDZ – BISKUP - KARDYNAŁ – PAPIEŻ"’ oraz spotkanie z prof. Gabrielem Turowskim – CKSiT „Stare Kino” ul. Mickiewicza 4.
 • 26 kwietnia, godz. 20.00 - Koncert Dziękczynny – "AVE MARIA" w wykonaniu  Ewy Wolak i Marcina Wolaka - Bazylika w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 • 27 kwiecień, Dzień Kanonizacji  - uroczystości religijne - Bazylika w Kalwarii Zebrzydowskiej.
  Samorząd lokalny zabezpiecza telebim. Bezpośrednia transmisja z Watykanu umożliwi  wiernym – mieszkańcom i pielgrzymom, wspólne przeżycie uroczystości kanonizacyjnych.
 • 28 kwietnia, 11:00 - "Listy dzieci do Świętego", ZS nr 2 w Brodach.
  Uroczystość z udziałem najmłodszych mieszkańców gminy, którzy do Świętego Jana Pawła II kierują listy z prośbami i intencjami.
 • 18 - 31 maja -  XVIII DNI Papieskie w Kalwarii Zebrzydowskiej.
  Cykliczne, przedsięwzięcie organizowane we współpracy z lokalnym samorządem od 18 lat przez Parafialny Klub Sportowy ,,Św. Józef’’ w Kalwarii Zebrzydowskiej działający przy miejscowej parafii.
 • 25 maja, godz. 20.00 – "Wdzięczni Janowi Pawłowi II za dar świętości" - koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu uczniów  i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej – kalwaryjska Bazylika.

Efektem nawiązanej w roku 2013 współpracy z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, będzie organizacja w dniach 13-15 czerwca 2014r. w ramach Małopolskich Dni Jana Pawła II, cyklu imprez, uroczystości, zawodów sportowych, zwieńczonych koncertem w kalwaryjskiej Bazylice.

 • 13 czerwca, godz. 11.00, projekcja filmu "Brat Karola Wojtyły" - sala widowiskowa CKSiT.
 • 13 czerwca, godz. 13.30 - "Wernisaż malarstwa i fotografii  laureatów konkursów fotograficznych i plastycznych - podsumowujący XVII Dni Papieskie w Kalwarii Zebrzydowskiej" - sala widowiskowa CKSiT.
 • 13  czerwca, godz.  20.00,  koncert inaugurujący XIX Letni Festiwal Muzyczny - Bazylika w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 • 14 czerwca, godz. 15.00 - gminny dzień imprez i zawodów sportowych "Na przełaj po zdrowie"’- ZS nr 6 w Leńczach.
  Celem jest promocja sportu, poprzez dyscypliny, które propagował  Karol Wojtyła,  realizując posługę duszpasterską w środowisku młodzieży jako „ich Wujek”.
 • 14 czerwca godz. 16.00 - 21.00, „Festyn Rodzinny” -  SP w Zarzycach Wielkich oraz Festyn Rodzinny "Mamo Tato witamy Was" - ZS nr 6 w Leńczach.
 • 14 czerwca, Koncert Orkiestry Dętej - Kościół św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 • 15 czerwca, godz. 11.00 – 13.00, gry zabawy i animacje dla dzieci oraz impreza promocyjna podsumowująca projekt realizowany przez Urząd Miasta z udziałem harcerzy pt. "Krzyże i kapliczki przydrożne – wykonanie katalogu".
 • 15 czerwca, godz. 20:00, Koncert  Haliny Frąckowiak zorganizowany we współpracy z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie - Bazylika w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 • 17 października, otwarcie i poświęcenie gminnej Hali Sportowej w Kalwarii Zebrzydowskiej.
  Wmurowanie aktu erekcyjnego – z zapisem wydarzeń w roku kanonizacji Jana Pawła II.
 • Październik, "Pociąg Pamięci o Świętym Janie Pawle II" - w ramach projektu „Młodzież Pamięta”.

 

Celem bezpośredniego przeżycia uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII w dniu 24 kwietnia 2014 roku z Kalwarii Zebrzydowskiej, do Watykanu wyruszy pielgrzymka, w której wraz z mieszkańcami będą uczestniczyć przedstawiciele duchowieństwa i lokalnego samorządu. Na ręce Jego Świątobliwości Papieża Franciszka złożą okolicznościowy list oraz przekażą skromny dar w postaci pamiątkowego ornatu.


Koncert z okazji kanonizacji Jana Pawła II

W ramach obchodów uroczystości upamiętniających kanonizację Jana Pawła II w gminie Kalwaria Zebrzydowska, w przeddzień wyniesienia Papieża na ołtarze, w sobotę, odbył się Koncert Dziękczynny „AVE MARIA”. W programie znalazły się utwory maryjne i sakralne w wykonaniu Ewy Wolak i Marcina Wolaka.

czytaj dalej »

Papieska wystawa w CKSiT

W piątek 25 kwietnia Centrum Kultury Sportu i Turystyki miało zaszczyt gościć wybitnego profesora immunologii klinicznej Gabriela Turowskiego, przyjaciela Karola Wojtyły. O godzinie 12 prof. Spotkał się z młodzieżą ze szkół ponadgimanazjalnych w Sali widowiskowej.

czytaj dalej »

Listy do Świętego

Radośnie i wesoło było dziś o 11.00 na boisku LKS "Cedron" w Brodach za sprawą dzieci i młodzieży, którzy - pod opieką swych wychowawców - zebrali się z białymi i żółtymi balonikami w ręku.

czytaj dalej »

Mamy własnego świętego

O tym, że Jan Paweł II zostanie świętym wiemy od dawna. Kiedy została ustalona data kanonizacji (27 kwietnia 2014 roku), postanowiliśmy napisać do Świętego listy.

czytaj dalej »

Wyjazd do Watykanu

Celem bezpośredniego przeżycia uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII w dniu 24 kwietnia 2014 r. z Kalwarii Zebrzydowskiej do Watykanu wyruszy pielgrzymka, w której wraz z mieszkańcami będą uczestniczyć przedstawiciele duchowieństwa i lokalnego samorządu. Na ręce Jego Świątobliwości Papieża Franciszka złożą okolicznościowy list oraz przekażą skromny dar w postaci pamiątkowego ornatu.

czytaj dalej »

Strona 1 z 4