To jest archiwalna strona Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.
Aktualny serwis: kalwaria-zebrzydowska.pl lub samorzad.gov.pl/gmina-kalwaria-zebrzydowska

Ogłoszenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Koncert z okazji kanonizacji Jana Pawła II

W ramach obchodów uroczystości upamiętniających kanonizację Jana Pawła II w gminie Kalwaria Zebrzydowska, w przeddzień wyniesienia Papieża na ołtarze, w sobotę, odbył się Koncert Dziękczynny „AVE MARIA”. W programie znalazły się utwory maryjne i sakralne w wykonaniu Ewy Wolak i Marcina Wolaka.

czytaj dalej »

Papieska wystawa w CKSiT

W piątek 25 kwietnia Centrum Kultury Sportu i Turystyki miało zaszczyt gościć wybitnego profesora immunologii klinicznej Gabriela Turowskiego, przyjaciela Karola Wojtyły. O godzinie 12 prof. Spotkał się z młodzieżą ze szkół ponadgimanazjalnych w Sali widowiskowej.

czytaj dalej »

Listy do Świętego

Radośnie i wesoło było dziś o 11.00 na boisku LKS "Cedron" w Brodach za sprawą dzieci i młodzieży, którzy - pod opieką swych wychowawców - zebrali się z białymi i żółtymi balonikami w ręku.

czytaj dalej »

Mamy własnego świętego

O tym, że Jan Paweł II zostanie świętym wiemy od dawna. Kiedy została ustalona data kanonizacji (27 kwietnia 2014 roku), postanowiliśmy napisać do Świętego listy.

czytaj dalej »

Wyjazd do Watykanu

Celem bezpośredniego przeżycia uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII w dniu 24 kwietnia 2014 r. z Kalwarii Zebrzydowskiej do Watykanu wyruszy pielgrzymka, w której wraz z mieszkańcami będą uczestniczyć przedstawiciele duchowieństwa i lokalnego samorządu. Na ręce Jego Świątobliwości Papieża Franciszka złożą okolicznościowy list oraz przekażą skromny dar w postaci pamiątkowego ornatu.

czytaj dalej »

Pokaz prezentacji multimedialnej i wernisaż wystawy w Bibliotece Publicznej

W czwartek, 10 kwietnia 2014 roku w lokalu Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się pokaz prezentacji multimedialnej „Jan Paweł II w Kalwarii” połączony z wystawą zdjęć powstałych w czasie wizyt Papieża w naszym mieście w latach 1979 – 2002.

czytaj dalej »

Koncert z okazji kanonizacji Jana Pawła II

Zapraszamy do Bazyliki Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej na koncert dziękczynny "Ave Maria", który odbędzie się 26 kwietnia 2014 r. o godz. 20:00.

czytaj dalej »

Papieska wystawa w CKSiT

CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza do Starego Kina na wernisaż wystawy "Karol Wojtyła ksiądz, biskup, kardynał, papież", który odbędzie się 25 kwietnia 2014 r. W programie m.in. spotkanie z prof. Gabrielem Turowskim.  

czytaj dalej »

Konkurs, który uczy i wychowuje, a jego uczestnicy wędrują szlakiem wartości głoszonych przez błogosławionego Jana Pawła II.

X Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Janie Pawle II pozostanie w pamięci jego uczestników. Już po raz dziesiąty organizatorami konkursu były szkoły samorządowe w Gminie Kalwaria Zebrzydowska; Zespół Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym imienia Jana Pawła II oraz Zespół Szkół nr 5 w Barwałdzie Górnym ,którego patronem jest Karol Wojtyła. W roku bieżącym to przedsięwzięcie nabrało szczególnego znaczenia i zostało wpisane w gminny program obchodów - uroczystości upamiętniających kanonizację Jana Pawła II.

czytaj dalej »

"Nie dajmy zgasnąć światłu, które On zapalił"

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na uroczystą akademię z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II która odbędzie się 12 kwietnia o godz. 16.00.

czytaj dalej »

"Tak jak mały Karol ze swoim tatą"

Przygotowując się do godnego przeżycia dnia kanonizacji bł. Jana Pawła II, młodzi mieszkańcy naszej gminy wcielają w życie "Program obchodów uroczystości upamiętniających w gminie Kalwaria Zebrzydowska rok kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II"

czytaj dalej »

Jan Paweł II w Kalwarii

W związku ze zbliżającą się uroczystością kanonizacji bł. Jana Pawła II Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowała prezentację multimedialną "Jan Paweł II w Kalwarii". Ze zdjęć, fragmentów filmów, wykorzystując zasoby Internetu powstała relacja z wizyt Ojca Świętego w naszym mieście. Na pokaz prezentacji zapraszamy do lokalu Biblioteki al. Jana Pawła II 24 10 kwietnia 2014 r. o godz. 16.00.

czytaj dalej »

Wspólna droga krzyżowa

Zespół Szkół nr 5 w Barwałdzie Górnym zaprasza uczniów wraz z rodzicami oraz mieszkańców na Drogę Krzyżową dla uczczenia IX rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II, która odbędzie się 2 kwietnia 2014 r.  

czytaj dalej »

X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Janie Pawle II

Zespół Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym oraz Zespół Szkół nr 5 im. Karola Wojtyły w Barwałdzie Górnym serdecznie zapraszają dnia 7 kwietnia 2014 r. na X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II  

czytaj dalej »

XV Rajd Wagabunda

21 marca 2014 r. w pierwszym dniu wiosny przepiękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom tego jubileuszowego XV Gminnego Rajdu, którego wszystkie ścieżki prowadziły na kalwaryjski Rynek. W taki nietuzinkowy sposób przywitały wiosnę dzieci i młodzież z naszych samorządowych szkół podstawowych i gimnazjalnych.

czytaj dalej »

Tajemnica notatek duchowych ks. Karola Wojtyły - Jana Pawła II

Świętowanie w Kalwarii Zebrzydowskiej kanonizacji Jana Pawła II rozpoczęło się 23 lutego 2014 roku spotkaniem z wyjątkowym gościem: przeorem opactwa w Tyńcu - Ojcem Leonem Knabit, które zostało połączone z promocją książki Karol Wojtyła – Jan Paweł II "Jestem bardzo w rękach Bożych" Notatki osobiste 1962–2003, wydanej przez wydawnictwo Znak.

czytaj dalej »