To jest archiwalna strona Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.
Aktualny serwis: kalwaria-zebrzydowska.pl lub samorzad.gov.pl/gmina-kalwaria-zebrzydowska

Kanonizacja Jana Pawła II

Koncert z okazji kanonizacji Jana Pawła II

W ramach obchodów uroczystości upamiętniających kanonizację Jana Pawła II w gminie Kalwaria Zebrzydowska, w przeddzień wyniesienia Papieża na ołtarze, w sobotę, odbył się Koncert Dziękczynny „AVE MARIA”. W programie znalazły się utwory maryjne i sakralne w wykonaniu Ewy Wolak i Marcina Wolaka.

czytaj dalej »

Papieska wystawa w CKSiT

W piątek 25 kwietnia Centrum Kultury Sportu i Turystyki miało zaszczyt gościć wybitnego profesora immunologii klinicznej Gabriela Turowskiego, przyjaciela Karola Wojtyły. O godzinie 12 prof. Spotkał się z młodzieżą ze szkół ponadgimanazjalnych w Sali widowiskowej.

czytaj dalej »

Listy do Świętego

Radośnie i wesoło było dziś o 11.00 na boisku LKS "Cedron" w Brodach za sprawą dzieci i młodzieży, którzy - pod opieką swych wychowawców - zebrali się z białymi i żółtymi balonikami w ręku.

czytaj dalej »

Mamy własnego świętego

O tym, że Jan Paweł II zostanie świętym wiemy od dawna. Kiedy została ustalona data kanonizacji (27 kwietnia 2014 roku), postanowiliśmy napisać do Świętego listy.

czytaj dalej »

Wyjazd do Watykanu

Celem bezpośredniego przeżycia uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII w dniu 24 kwietnia 2014 r. z Kalwarii Zebrzydowskiej do Watykanu wyruszy pielgrzymka, w której wraz z mieszkańcami będą uczestniczyć przedstawiciele duchowieństwa i lokalnego samorządu. Na ręce Jego Świątobliwości Papieża Franciszka złożą okolicznościowy list oraz przekażą skromny dar w postaci pamiątkowego ornatu.

czytaj dalej »

Strona 1 z 4