To jest archiwalna strona Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.
Aktualny serwis: kalwaria-zebrzydowska.pl lub samorzad.gov.pl/gmina-kalwaria-zebrzydowska

Polecamy

500 tys. zł wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Gmina Kalwaria Zebrzydowska w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich otrzymała wsparcie w wysokości 500 tys. zł. Całość projektu to 1 mln 335 tys. zł, zadanie obejmować będzie montaż instalacji Odnawialnych Źródeł Energii  w 12 budynkach użyteczności publicznej w 6 miejscowościach w gminie Kalwaria Zebrzydowska, o łącznej mocy 200,31 kWp. Montaż instalacji odnawialnych źródeł energii zaplanowano  w 12 budynkach użyteczności publicznej w 6 miejscowościach gminy: Brody, Leńcze, Podolany, Zarzyce Wielkie, Zebrzydowice i Kalwaria Zebrzydowska. Inwestycja posiada projekt koncepcyjno-wykonawczy zawierający opracowanie instalacji z podaniem, rodzaju urządzeń, sposobu i miejsca montażu oraz kosztorys inwestorski. Za pomoc w pozyskaniu wsparcia finansowego dziękujemy - Filipowi Kaczyńskiemu Posłowi RP.  

czytaj dalej »

Uroczyste Obchody Dnia Patrona Miasta Świętego Jana Pawła II

W czasie Pielgrzymki do Ojczyzny w sierpniu 1991 r. będąc przejazdem w drodze do Wadowic Papież Jan Paweł II zatrzymał się na Rynku w Kalwarii Zebrzydowskiej  i wygłosił pamiętne słowa: ”Dziś na krótko się tu zatrzymuje, ale tutaj moje serce pozostało na zawsze.” W nawiązaniu do tych słów i 30. rocznicy pielgrzymki, a także ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i zalecenia epidemiologiczne związane z Uroczystymi Obchodami Dnia Patrona Miasta w 2021 roku zostają przesunięte z dnia 7 czerwca - (Dzień Patrona Miasta) na dzień 14 sierpnia 2021r.

czytaj dalej »

7 czerwca – Dzień Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Świętego Jana Pawła II

Data 7 czerwca jest rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej, który ponadto 27 maja 2020 r., decyzją Kongregacji do Spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów i akceptacją Papieża Franciszka, ogłoszony został Patronem Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Kapliczki w Leńczach i Stanisławiu Dolnym odzyskały dawny blask

Gmina Kalwaria Zebrzydowska kontynuuje odnawianie kapliczek jakie znajdują się na jej terenie. Dawny blask odzyskały przydrożne kapliczki Leńczach oraz w Stanisławiu Dolnym. Koszt prac przy obu kapliczkach wyniósł prawie 44 tys. zł i w całości został pokryty ze środków Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

czytaj dalej »

Burmistrz Miasta prosi o zwiększenie ilości szczepionek

Burmistrz  Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty apeluje do  Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, Ministra Michała Dworczyka – pełnomocnika rządu ds. szczepień  i Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity  o zwiększenie ilości szczepionek, które trafiają do czterech punktów szczepień na terenie gminy oraz do jednego  Punktu Szczepień Powszechnych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Równocześnie w apelu do władz Burmistrz Miasta dziękuje za wyrażenie zgody na utworzenie Punktu Szczepień Powszechnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, z którego korzystają mieszkańcy nie tylko z powiatu wadowickiego ale też z powiatów  myślenickiego, suskiego, krakowskiego oraz z poza województwa.

czytaj dalej »

Strona 1 z 77