To jest archiwalna strona Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.
Aktualny serwis: kalwaria-zebrzydowska.pl lub samorzad.gov.pl/gmina-kalwaria-zebrzydowska

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

 

Drogi Mieszkańcu i Przedsiębiorco!

Gmina Kalwaria Zebrzydowska przystąpiła do opracowania
Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.

 

WAŻNE: Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) jest niezbędnym dokumentem do pozyskania finansowania inwestycji w latach 2016-2020 (zarówno dla Gminy jak i Przedsiębiorców działających na terenie Gminy) np. termomodernizacji budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, modernizacji i rozbudowy infrastruktury drogowej, zmniejszenia energochłonności oświetlenia ulicznego, wymiany starych kotłów węglowych oraz innych dziedzin funkcjonowania gminy i przedsiębiorców.

PLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ (PGN) to dokument strategiczny, opisujący kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego tj. redukcji emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, zwiększenia efektywności energetycznej oraz poprawy jakości powietrza, a także zmiany postaw konsumpcyjnych użytkowników energii, tworzony na podstawie przeprowadzonej ankietyzacji wśród mieszkańców i przedsiębiorców z terenu gminy.

UWAGA Przedsiębiorco! Warunkiem niezbędnym do pozyskania niektórych dofinansowań będzie wpis inwestycji do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Aby jak najlepiej rozpoznać i zdiagnozować potrzeby naszej Gminy w zakresie modernizacji źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków przekazujemy Państwu krótką ankietę z prośbą o jej wypełnienie i przekazanie, niezależnie od chęci uczestnictwa w przyszłych potencjalnych Programach wdrażanych przez Gminę. Wypełnienie ankiety nie jest żadnym wiążącym zobowiązaniem z Państwa strony, natomiast stanowi ważną informację dla nas o możliwościach dalszej poprawy jakości powietrza w naszej Gminie.

Zapewniamy anonimowość wszystkim uczestnikom badania, a przekazane przez Państwa dane będą traktowane jako poufne.

 

Pobierz plik w formacie DOC/DOCX Pobierz plik w formacie PDF Ankieta dla mieszkańców
Pobierz plik w formacie DOC/DOCX Pobierz plik w formacie PDF Ankieta dla przedsiębiorstw usługowych, produkcyjnych i handlowych

 

Dodatkowe informacje uzyskacie Państwo u Wykonawcy Planu działającego na rzecz Gminy Kalwaria Zebrzydowska - CERENER Łukasz Brózda tel. 691 960 419 lub w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej tel. 33 876 60 04.

 

Ankietę można wypełnić elektronicznie lub ręcznie, złożyć u Sołtysa wsi, w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej (dziennik podawczy) lub przesłać drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

w terminie do 31-10-2016 r.

Dziękujemy Państwu za pomoc w opracowaniu Planu.