To jest archiwalna strona Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.
Aktualny serwis: kalwaria-zebrzydowska.pl lub samorzad.gov.pl/gmina-kalwaria-zebrzydowska

500 tys. zł wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Gmina Kalwaria Zebrzydowska w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich otrzymała wsparcie w wysokości 500 tys. zł.

Całość projektu to 1 mln 335 tys. zł, zadanie obejmować będzie montaż instalacji Odnawialnych Źródeł Energii  w 12 budynkach użyteczności publicznej w 6 miejscowościach w gminie Kalwaria Zebrzydowska, o łącznej mocy 200,31 kWp. Montaż instalacji odnawialnych źródeł energii zaplanowano  w 12 budynkach użyteczności publicznej w 6 miejscowościach gminy: Brody, Leńcze, Podolany, Zarzyce Wielkie, Zebrzydowice i Kalwaria Zebrzydowska. Inwestycja posiada projekt koncepcyjno-wykonawczy zawierający opracowanie instalacji z podaniem, rodzaju urządzeń, sposobu i miejsca montażu oraz kosztorys inwestorski.

Za pomoc w pozyskaniu wsparcia finansowego dziękujemy - Filipowi Kaczyńskiemu Posłowi RP.

 

Łącznie 340 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostanie przekazane gminom, w których funkcjonowały przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej (tak zwane PGR-y). Rządowe wsparcie gminy przeznaczą na inwestycje.

 

Wyniki naboru wniosków ogłosili w piątek (11 czerwca br.) w Rąbinie (woj. zachodniopomorskie) premier Mateusz Morawiecki i wiceminister Paweł Szefernaker.

Gminy popegeerowskie mogą liczyć na większe wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL). Premier Mateusz Morawiecki zadecydował, że w skali całego kraju pomoc pieniężna zostanie zwiększona z 250 mln zł do 340 mln zł.

Rozpoczęliśmy zupełnie nowy program, który ma służyć wsparciu rozwoju gmin i wsi popegeerowskich. To miejsca, które do tej pory były zapomniane – podkreślił szef rządu na konferencji w gminie Rąbino, która otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 1,2 mln zł na przebudowę boiska sportowego.

Wsparcie gmin popegeerowskich z RFIL to środki przeznaczone na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych w gminach, w których funkcjonowały niegdyś zlikwidowane PGR-y. Wysokość wsparcia wynosi od 50 tys. zł do 5 mln.

"Program okazał się niezwykle potrzebny. Zdecydowałem o zwiększeniu funduszu z 250 mln zł do 340 mln zł i jestem przekonany, że to nie koniec. Częścią Polskiego Ładu jest sprawiedliwy rozwój, który ma dać perspektywy małym miejscowościom" – podkreślił premier Mateusz Morawicki.

W skali całego kraju na pomoc dla gmin przeznaczono wstępnie 250 mln zł, ale decyzją premiera kwota ta została zwiększona do 340 mln zł. W ramach programu wsparcie trafi do ponad 500 gmin w całym kraju.