To jest archiwalna strona Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.
Aktualny serwis: kalwaria-zebrzydowska.pl lub samorzad.gov.pl/gmina-kalwaria-zebrzydowska

CKSiT zaprasza na kino plenerowe dla dzieci i dorosłych

Kalwaryjskie centrum kultury zaprasza w sobotę 19 czerwca na warsztaty animacji i kino plenerowe. Dzieci mogą obejrzeć "Bolka i Lolka na Dzikim Zachodzie", a dorośli - film "Siedmiu wspaniałych". Oba wydarzenia są bezpłatne dla mieszkańców.

 

Kino dla dzieci: warsztaty animacji i pokaz filmu „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”

19 czerwca 2021 r. (sobota) dzieci i rodziców zapraszamy do sali widowiskowej CKSiT (ul. Niemczynowskiego 3 w Kalwarii) , gdzie odbędą się warsztaty animacji z Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej oraz pokaz filmu animowanego „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”. Warsztaty rozpoczną się o godz. 17:00, a po nich seans (ok. 18:00). Bezpłatne wejściówki można odebrać w Starym Kinie.

Wydarzenie jest częścią Dnia Rodziny na Dzikim Zachodzie.

Opis filmu animowanego:

Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie – film animowany z 1986 roku, zrealizowany przez studio filmowe w Bielsku-Białej w konwencji westernu, po podstawie serialu animowanego pod tym samym tytułem z 1972 r. Ostatni film animowany z udziałem Bolka i Lolka, który opowiada o zmaganiach dzielnych chłopców Bolka i Lola z groźnym bandyta Jimmym Pif-Pafem. Przygody na Dzikim Zachodzie bywają zabawne i niebezpieczne, ale zawsze kończą się sukcesem głównych bohaterów. Reżyser: Stanisław Dulz (jeden z reżyserów odcinków seriali o Bolku i Lolku).

Czas trwania: 1 godz. 11 min.

http://ckstkalwaria.com/nowa/zapowiedzi/1079-kino-dla-dzieci-warsztaty-animacji-i-pokaz-filmu-bolek-i-lolek-na-dzikim-zachodzie

 

Kino plenerowe: „Siedmiu wspaniałych”

19 czerwca 2021 r. (sobota) odbędzie się pierwszy pokaz Kina Plenerowego. Tradycyjnie seans odbędzie się o godz. 21:30 na placu przylegającym do sali widowiskowej CKSiT (ul. Niemczynowskiego 3 w Kalwarii). Organizatorzy zapewniają leżaki, a na miejscu będzie możliwość zakupu popcornu i napojów. Bezpłatne wejściówki można odebrać w Starym Kinie.

Seans jest przeznaczony dla widzów dorosłych.

Opis filmu:

Siedmiu rewolwerowców łączy siły, by pomóc w ochronie wioski przed uzbrojoną bandą złoczyńców.

Armia bandytów terroryzuje małą wioskę na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. Zrozpaczeni farmerzy zwracają się z prośbą o pomoc do grupy rewolwerowców. Siedmiu najemników postanawia stawić czoło przeważającym siłom przeciwnika, choć wydają się nie mieć szans. Czy najtwardsi rewolwerowcy będą w stanie uwolnić wioskę spod bandyckich rządów? Czy zapewnią mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo? [opis dystrybutora kino]

Czas trwania: 2 godz. 12 min.

http://ckstkalwaria.com/nowa/zapowiedzi/1080-kino-plenerowe-siedmiu-wspanialych