To jest archiwalna strona Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.
Aktualny serwis: kalwaria-zebrzydowska.pl lub samorzad.gov.pl/gmina-kalwaria-zebrzydowska

XXIV Dni Papieskie

Parafialny Klub Sportowy Św. Józef działający przy parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizował XXIV Dni Papieskie, które odbyły się pod hasłem „Ewangelia życia”.

W tym roku po raz drugi stanęliśmy przed dylematem organizacji i podtrzymania tradycji Dni Papieskich. W jaki sposób powinniśmy zorganizować to wydarzenie pomimo lęku związanego z panującą pandemią. Podjęliśmy jednak to wyzwanie.

Oczywiście nie było by to możliwe bez współpracy wielu zaprzyjaźnionych osób, instytucji, które angażowały się w organizację konkursów kulturalnych i sportowych. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia była możliwa dzięki współpracy oraz wsparciu Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

W ramach tych dni odbył się przegląd pieśni i poezji religijnej, konkurs fotograficzny i plastyczny, a także przegląd literackich prac autorskich oraz konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Przeprowadzono również konkurencje sportowe: Turniej piłki nożnej o Puchar ks. Proboszcza Wiesława Cygana, gdzie udział brali nasi członkowie klubu zmagając się z innymi drużynami z powiatu Wadowickiego. Byliśmy również świadkami rywalizacji podczas turnieju piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie Pan Burmistrz wręczył zwycięskim drużynom puchary i medale.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Wzięliście udział w pięknym dziele. Mogliście w tym trudnym czasie doświadczyć namiastkę wielkości Jana Pawła II, który wszędzie gdzie się pojawiał budował mosty, a ludzie zgromadzeni wokół niego w mgnieniu oka stawali się wspólnotą. Kolejny raz podjęliście wyzwanie i podzieliliście się swoimi talentami.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, komisji, która miała nie łatwe zadanie - wyłonić najlepszych uczestników w poszczególnych kategoriach, instytucjom oraz gminie.

Zarząd
Parafialnego Klubu Sportowego Św. Józef