To jest archiwalna strona Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.
Aktualny serwis: kalwaria-zebrzydowska.pl lub samorzad.gov.pl/gmina-kalwaria-zebrzydowska

Uroczyste Obchody Dnia Patrona Miasta Świętego Jana Pawła II

W czasie Pielgrzymki do Ojczyzny w sierpniu 1991 r. będąc przejazdem w drodze do Wadowic Papież Jan Paweł II zatrzymał się na Rynku w Kalwarii Zebrzydowskiej  i wygłosił pamiętne słowa: ”Dziś na krótko się tu zatrzymuje, ale tutaj moje serce pozostało na zawsze.”

W nawiązaniu do tych słów i 30. rocznicy pielgrzymki, a także ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i zalecenia epidemiologiczne związane z Uroczystymi Obchodami Dnia Patrona Miasta w 2021 roku zostają przesunięte z dnia 7 czerwca - (Dzień Patrona Miasta) na dzień 14 sierpnia 2021r.


Dróżki dla samorządowców i mieszkańców

14 sierpnia w Sanktuarium Kalwaryjskim odbędzie się Msza Święta w intencji Papieża Jana Pawła II i dróżki w jego intencji.

Jak wiemy  Karol Wojtyła chętnie modlił się na kalwaryjskich dróżkach, dlatego też  to we współpracy z Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym zaprosimy samorządowców z całej Małopolski  do pójścia jego śladami.


Prezentacja publikacji – Patron Kalwarii Zebrzydowskiej Święty Jan Paweł II

Zaprezentujemy i przekażemy mieszkańcom specjalnie na ten dzień przygotowaną  publikację - "Patron Kalwarii Zebrzydowskiej Święty Jan Paweł II".  W której nawiążemy do spotkania Papieża z mieszkańcami Kalwarii Zebrzydowskiej 14 sierpnia 1991.

 

Gra terenowa   - Święty Jan Paweł II Patron Kalwarii Zebrzydowskiej

Gra terenowa, która ma przybliżyć spuściznę, jako zostawił w Mieście i Gminie nasz Patron - św. Jan Paweł II. Gra będzie posiadała kilka stopni trudności. Zwrócimy szczególną uwagę nie tylko poznawanie miejsc, które ukochał Jan Paweł II, ale także zanurzymy się w jego nauczaniu i przesłaniu, jakie zostawił.

 

#oknodlajp2

Podobnie jak w ubiegłym roku,  Burmistrz zachęca mieszkańców aby udekorowali swoje okna wizerunkiem Świętego Jana Pawła II. Uczestnikiem akcji  #oknodlajp2 może stać się każdy, kto samodzielnie udekoruje swoje okno w ozdoby nawiązujące do postaci świętego Papieża.

Własnoręcznie wykonane dekoracje będą swego rodzaju wyjątkowym  podziękowaniem za życie i pontyfikat świętego Jana Pawła II i wizyty w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dla mieszkańców, którzy najpiękniej ozdobią okna  zostaną przekazane nagrody.

Dodatkowo, aby ułatwić mieszkańcom dekoracje okien, w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej będzie można otrzymać bezpłatnie wizerunek świętego.

Wizerunek Ojca Świętego Jana Pawła II można otrzymać w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej – prosimy o kontakt z Referatem Działalności Gospodarczej i Promocji – tel. 8766 002 i  8766 134, mail – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.