To jest archiwalna strona Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.
Aktualny serwis: kalwaria-zebrzydowska.pl lub samorzad.gov.pl/gmina-kalwaria-zebrzydowska


Najnowsze wydarzenia

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

W sytuacjach, gdy nie możesz załatwić swojej sprawy elektronicznie lub przez telefon i musisz udać się do urzędu skarbowego, wcześniej umów się na wizytę. Ze względu na sytuację epidemiczną konieczna jest rezerwacja terminu i godziny wizyty.

czytaj dalej »

Tydzień Biblijny 2021

Tydzień Biblijny to tydzień refleksji nad Biblią, obchodzony jest corocznie w Kościele katolickim w Polsce. Rozpoczyna się zawsze w III Niedzielę Wielkanocną. Jest obchodzony od 2009 z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II i co roku przebiega pod innym hasłem.

czytaj dalej »

XXIV Dni Papieskie

Parafialny Klub Sportowy Św. Józef zaprasza na kolejną edycję Dni Papieskich, które odbędą się w dniach 16-29 maja 2021 r. W programie m.in. rozgrywki piłki nożnej, przegląd pieśni religijnej, konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II.

Regulaminy i zgłoszenia do konkursów dostępne są na stronie internetowej pksswjozef.cba.pl

czytaj dalej »

Narodowy Spis Powszechny Ludności I Mieszkań NSP 2021

Szanowni Państwo, w okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

czytaj dalej »

Ogłoszenie o naborze

Dyrektor Ośrodka Administracyjnego Szkół Samorządowych w Kalwarii Zebrzydowskiej ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze specjalisty ds. księgowych. Dokumenty aplikacyjne należy składać do 4.05.2021 r.

czytaj dalej »

998=112

20 kwietnia rozpoczęło się przełączanie numeru alarmowego straży pożarnej, czyli 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Proces ten potrwa 7 dni, sukcesywnie obejmując całe województwo małopolskie.

Numer alarmowy 998 w dalszym ciągu będzie funkcjonował, ale po jego wybraniu połączymy się nie z dyżurnym Państwowej Straży Pożarnej (jak dotychczas), a z operatorem numeru alarmowego CPR-u.

czytaj dalej »

Burmistrz Miasta po raz kolejny interweniuje w sprawie aptek

Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty po raz kolejny interweniuje w sprawie prawidłowego funkcjonowania aptek na terenie gminy Kalwarii Zebrzydowskiej, a także na rzecz uruchomienia nowej apteki przy ul. Krakowskiej.

9 kwietnia 2021 r. Burmistrz Miasta skierował do Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego  wniosek o pilne przeprowadzenie kontroli  w aptekach, które uchylają się od pełnienia nocnych i świątecznych dyżurów.

Natomiast do Głównego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie zwrócił się z wnioskiem o włączenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska w charakterze strony do postępowania związanego z wydaniem zezwolenia na rzecz nowej apteki.

W dniu dzisiejszym (12.04) odbyła się krótka konferencja prasowa zorganizowana przez Burmistrza Augustyna Ormantego w sprawie funkcjonowania aptek na terenie gminy.

czytaj dalej »

Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji w 2021 roku zadania z zakresu ustawy o pomocy społecznej

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza działające w obszarach pożytku publicznego organizacje pozarządowe do składania ofert i uczestnictwa w otwartym konkursie ofert na realizację zadania "Prowadzenie ośrodka wsparcia Klubu Senior+ na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska" w okresie 1 maja 2021 r. do 30 czerwca 2021 r.

czytaj dalej »

Obowiązujące obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

Choć od kilku dni odnotowuje się mniejszą liczbę zakażeń, to sytuacja w szpitalach wciąż jest bardzo trudna. Każdego dnia przybywają pacjenci wymagający hospitalizacji, a także pomocy respiratorów. Dlatego rząd przedłużył obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia.

 

czytaj dalej »

Spis powszechny 2021

Szanowni Państwo, uprzejmie przypominamy wszystkim Mieszkańcom, że od 1 kwietnia na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 443 z późn. zm.).

czytaj dalej »

Zbadaj się i zyskaj spokój - bezpłatna mammografia

Zapraszamy panie w wielu 50-69 lat na bezpłatną mammografię w technice cyfrowej w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wyrywania Raka Piersi.

Badania: 4 maja 2021 przy Ochotniczej Straży Pożarnej al. Jana Pawła II 3a. Zarejestruj się: 58 666 24 44

czytaj dalej »

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego

Burmistrz Miasta zaprasza na spotkanie otwarte w sprawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

  • Podsumowujemy zrealizowane działania konsultacyjne;
  • Przedstawimy i omówimy projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego,
  • Poddamy pod dyskusję zaproponowane w projekcie studium rozwiązania przestrzenne.

Spotkanie odbędzie się 7 kwietnia 2021 (środa),  godz. 13:00 - 15:00

Sala Sesyjna w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, ul. Targowa 1b.

 

czytaj dalej »

Nowe oświetlenie drogi gminnej

Droga gminna łącząca Zebrzydowice ze Stanisławem Dolnym popularnie nazwana „Wudyka” w miejscowości Zebrzydowice zyskała nowe oświetlenie, a niebawem zyska zupełnie nowy wygląd.

Wybudowana została  sieć napowietrzna oświetlenia oraz sieci kablowej 0,4kV na skrzyżowaniu z drogą nr 953 Skawinka – Kalwaria Zebrzydowska w Zebrzydowicach.

Zakres prac objął również wykonanie zasilania przewiertem przez drogę wojewódzka Kalwaria Zebrzydowska - Skawina.

czytaj dalej »

Przegląd wybranych dróg gminnych

W dniach 24.03.2021r. i 26.03.2021r. Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dokonał przeglądu stanu technicznego wybranych dróg gminnych na terenie sołectw Barwałd Średni, Barwałd Górny, Zebrzydowice, Przytkowice i Stanisław Dolny, Zarzyce Wielkie i Zarzyce Małe.

Podczas spotkań terenowych dokonano oceny stanu technicznego dróg i wstępnie określono priorytety działań drogowych na rok 2021.

czytaj dalej »

Z nami do celu

Od kwietnia w Starostwie Powiatowym w Wadowicach można zamówić usługę bezpłatnego, indywidualnego transportu dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. Mogą z niej skorzystać osoby starsze, niepełnosprawne, słabowidzące oraz wszyscy, którzy potrzebują wsparcia w zakresie mobilności. Urząd pomoże w dojeździe do pracy, do lekarza, na rehabilitację, czy na zajęcia edukacyjne lub kulturalne.

Projekt nosi nazwę „Otwarty Samorząd – Aktywny Mieszkaniec” – organizacja usług indywidualnego transportu door-to-door na terenie Powiatu Wadowickiego i jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.

czytaj dalej »

Kalwaria Zebrzydowska w TVP

W najbliższych świątecznych dniach Kalwaria Zebrzydowska, będzie częstym gościem w Telewizji Polskiej.

Zachęcamy do wspólnego w gronie rodzinnym oglądania i przeżywania Koncertu Pasyjnego i Filmu „Polska Jerozolima”.

czytaj dalej »

Odpust Wielkiego Tygodnia - Informacja

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną oraz obowiązującymi normami sanitarnymi MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ nie odbędzie się w tradycyjnej formie - poinformowało Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Sanktuarium zachęca do modlitwy indywidualnej i rodzinnej na Dróżkach Kalwaryjskich oraz w bazylice, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

W Wielkim Tygodniu sprawowane będą celebracje liturgiczne według następującego porządku:

 

czytaj dalej »

Koncert Pasyjny "W Jego ranach uzdrowienie"

W Wielki Piątek (2 kwietnia) o godz. 15.45 na antenie TVP1 zostanie wyemitowany koncert pieśni pasyjnych „W Jego ranach uzdrowienie”. Będzie można usłyszeć pieśni o Męce Pańskiej w wykonaniu polskich artystów.  Nagranie koncertu miało miejsce 10. marca w bazylice kalwaryjskiej.

Podczas koncertu wystąpili wybitni artyści: Beata Bednarz, Piotr Cugowski, Maciej Miecznikowski, Mieczysław Szcześniak, Olga Szomańska, TULIA, Artur Żmijewski, Orkiestra Wrocław pod kierunkiem Adama Skrzypka, Chłopięcy Chór Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej IKOS.

czytaj dalej »

"Polska Jerozolima" - zwiastun filmu, wkrótce premiera telewizyjna!

W Wielki Piątek (2.04) będzie miała miejsce telewizyjna premiera filmu "Polska Jerozolima". Dokument będzie można zobaczyć w TVP Historia 2 kwietnia o godz. 18:40. Zachęcamy do oglądania filmu!

Film można również zobaczyć w TVP Kraków w Wielką Niedzielę 4 kwietnia o godz. 11:00.

czytaj dalej »

Narodowy Program Szczepień – zmiany zasad w II kwartale 2021 r.

Większa liczba punktów szczepień, poszerzenie kadry kwalifikującej i wykonującej szczepienia, a przede wszystkim więcej szczepionek – w II kwartale tego roku wchodzimy w nową fazę realizacji Narodowego Programu Szczepień. W obliczu III fali pandemii COVID-19 musimy działać zdecydowanie. Dzięki zmianom, które wprowadzamy i zwiększeniu dostaw, będziemy mogli szczepić szybciej!

czytaj dalej »

Informacja - Zasady funkcjonowania Urzędu Miasta

W trosce o zdrowie mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska,  z uwagi na rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19 w województwie małopolskim zwracam się z uprzejmą prośbą, o ograniczenie bezpośredniego kontaktu z pracownikami i jeżeli jest to możliwe to odłożenie w czasie wizyty  w tutejszym Urzędzie Miasta.

Wszelkie płatności (podatki, opłaty) bardzo proszę  aby regulować za pomocą przelewów elektronicznych z domów lub za pośrednictwem poczty i banków.

Jeśli sprawa nie wymaga pilnej wizyty w Urzędzie,  proponuję kontakt telefoniczny z pracownikami, wykorzystanie formy e-mailowej ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub poprzez skrzynkę e PUAP

czytaj dalej »

Od 27 marca zmiany w zasadach bezpieczeństwa – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie oraz nowe limity osób w sklepach i kościołach

W ostatnim czasie obserwujemy wyraźny wzrost zakażeń, któremu towarzyszy zwiększona liczba zajętych łóżek oraz respiratorów i przede wszystkim wzrost liczby zgonów. Obecna sytuacja w Polsce wymaga zdecydowanych działań. Od soboty, 27 marca rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych. Pamiętaj, tylko solidarność i wzajemna odpowiedzialność pozwolą nam pokonać COVID-19. Dlatego ogranicz do minimum kontakty społeczne – jeśli możesz, pracuj zdalnie, a zbliżające się święta wielkanocne spędź w gronie swoich domowników!

czytaj dalej »

4 mln 273 tys. zł dotacji w ramach ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich

Gmina Kalwaria Zebrzydowska w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich otrzymała dotację w wysokości 4 mln 273 tys. zł.

Otrzymane środki zostaną przeznaczone na: - Przebudowę pawilonu sportowo-turystycznego "Kalwarianka", - Remont parkingu przy stadionie MKS Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska, - Budowę obiektu i zakup rowerów przy Kalwariance, - Przebudowę placu zabaw przy Al. Jana Pawła II, - Budowę ścieżki rekreacyjno-edukacyjnej pomiędzy Orlikiem a Środowiskowym Domem Samopomocy.

Otrzymanie dotacji poprzedziło, złożenie odpowiednich wniosków przez Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Stypendia artystyczne

Zgodnie z podjętą Uchwałą nr XII/95/19 Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej z dnia 17 października 2019 r. w sprawie zasad udzielania stypendiów za osiągnięcia artystyczne dla uczniów przypominamy, że termin składania wniosków za osiągnięcia uzyskane w roku 2020 upływa 30 marca 2021 r..

czytaj dalej »

Programy mieszkaniowe

Rząd zaproponował pomoc samorządom w zakresie mieszkalnictwa. Programy mieszkaniowe wspierające tę dziedzinę to:

  • Program Lokal za Grunt
  • Program Grant za Infrastrukturę
czytaj dalej »

Rokoszanin - dokument w TVP Historia

Kolejny dokument w TVP Historia o Mikołaju Zebrzydowskim „Rokoszanin” . Film będzie można zobaczyć już jutro (piątek 19 marca) w TVP Historia o godz. 21:35. Dokument próbuje zmierzyć się z czarną legendą, która otacza przywódcę sławnego buntu przeciwko królowi Zygmuntowi III Wazie.

Zachęcamy do oglądania!

czytaj dalej »

Kalwaria Zebrzydowska chce się włączyć w proces badań nad amantadyną

W połowie lutego br. Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty, skierował list intencyjny w sprawie włączenia mieszkańców gminy w proces badań klinicznych związanych z leczeniem amantadyną.  List skierowano do dr Włodzimierza Bodnara i prof. Konrada Rejdaka – Kierownika Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

czytaj dalej »

Koncert z okazji Dnia Kobiet (online)

Zapraszamy do odsłuchania koncertu z okazji Dnia Kobiet, transmitowanego 14 marca br. z sali widowiskowej CKSiT. Organizatorem koncertu było Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Set znanych i lubianych utworów przygotował Zespół Gibky. To grupa młodych i energicznych muzyków pochodzących z naszego regionu, wykonujących muzykę rozrywkową.

Tutaj - Koncert.

czytaj dalej »

Ogłoszenie dotyczące dnia wolnego od pracy

w zamian za święto przypadające w sobotę w dniu 1 maja 2021 r. dla pracowników Ośrodka Administracyjnego Szkół Samorządowych w Kalwarii Zebrzydowskiej

czytaj dalej »

MałoPolska smakuje na Wielkanoc – konkurs dla KGW

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie „MałoPolska smakuje na Wielkanoc”.

czytaj dalej »

Ogłoszenie

Do 15 i 31 marca podmioty wykonujące działalność gospodarczą muszą dopełnić obowiązków w zakresie sprawozdawczości dotyczącej opłat za korzystanie ze środowiska.

czytaj dalej »

Strona 4 z 54